Anasayfa
Dünya Tiyatrolar Günü PDF Yazdır e-Posta
Cumartesi, 27 Mart 2010 04:32


       27 MART DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN


       27 Mart dünya tiyatrolar gününü tiyatro çalışanları içinde bulunduğu sorunlarla birlikte kutlamaktadır.

       Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesi doğrultusunda kurulan sanat kurumlarımızın içinde bulunduğu sorunlar her geçen gün artmakta özellikle son yirmi yıldır hükümet edenler bu sorunlara karşı kulaklarını kapatmış bulunmaktadır.

        Devlet tiyatroları genel müdürlüğü 1949 yılında çıkarılan yasa ile yürütülmeye çalışılmakta yıllardır söylene gelen yasa değişiklikleri bir türlü gerçekleştirilememektedir.

        Sanat çalışanları,nın özlük hakları her yıl biraz daha gerileyerek adeta işiyle uğraşamaz hale getirilmiştir.

         Sanat çalışanlarının öncelikli talepleri yaptıkları işin ağırlığı ve önemini karşılayacak özlük haklarını içeren personel yasalarının çıkması. Devlet tiyatroları kuruluş kanununun koşullarına göre düzenlenmesi,çalışma koşullarının iyileştirilmesi, topluma sunulan sanatsal hizmetin niteliğini arttırılacak ortamın sağlanmasıdır.

         Tüm tiyatro çalışanlarının insanca yaşaması , mesleklerini özgürce yerine getirecekleri yeni düzenlemelere bir an önce kavuşmaları temennisiyle  27 MART DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ.

KÜLTÜR SANAT İŞ
GENEL MERKEZ YÖNETİM
KURULU
 

Dayanışma

VAN DEVLET TİYATROSUNDA GÖREV YAPAN ÜYEMİZ KEMAL ALTUĞ 28.03.2010 TARİHİNDE VEFAT ETMİŞTİR. MERHUMA TANRIDAN RAHMET AİLESİNE VE TÜM DOSTLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ